Ředitelna - 734 772 205

Tělocvična - 734 798 208

Škola e-mail - skola@zsbcuo.cz

Krajské kolo v plavání 2016

Ve čtvrtek 8.12. 2016 jsme s klukama vyrazili do České Třebové na krajské kolo v plavání, kam se kluci kvalifikovali po vítězství v okresním kole. Jelikož jsme v týmu měli jen jednoho plavce, který chodí do plaveckého oddílu, neměli jsme velké ambice. Do krajského kola postoupili nejlepší školy z okresů Pardubického kraje.
V závodech plavalo šest plavců, kteří museli obsadit disciplíny - volný způsob, znak, prsa a motýlek, přičemž zbylí dva si disciplínu mohli zvolit. V každé disciplíně získávali plavci trestné body podle umíštění. Na závěr se plavaly polohová štafeta a štafeta na 6 x 50m. Přestože jsme neznali průběžné výsledky, po našich propočtech jsme tušili, že před štafetami bojujeme s Chrudimí o 2. místo. Po polohové štafetě, kde jsme skončili třetí, bylo jasné, že pokud chceme přemýšlet o druhém místě, musíme ve štafetě na 6 x 50m porazit Chrudim, která se na nás bodově dotáhla. Kluky nebylo třeba moc motivovat, protože věděli o co plavou, a to se podepsalo na jejich výkonu. Na první pardubickou štafetu to nestačilo, ale Chrudim jsme porazili o celý bazén a skončili tak na krásném 2. místě.
Všem klukům moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.